صادرات پلاستیک به عراق

صادرات پلاستیک به عراق

صادرات پلاستیک به عراق

پلاستیک، نایلون، نایلکس و انواع کالای مرتبط با این صنعت، از محصولات پرتقاضا برای صادرات در منطقه هستند. این محصولات توسط کشورهای مختلفی مثل ایالات متحده، کره جنوبی، هند، ژاپن و چین به منطقه صادر می‌شوند. اما صادرات پلاستیک به عراق از کشورمان همچنان بواسطه فاصله کم و داشتن مرز مشترک و تعاملات فرهنگی نزدیک، گزینه‌ای قابل توجه برای بازرگانان ایرانی و عراقی است.

اما با وجود رقبا و ویژگی‌های مراودات بین کشورمان و عراق، باید عوامل مختلف دیگری نیز در نظر گرفته شوند. عواملی مانند شناسایی بازار هدف، بررسی تقاضای بازار، فراهم نمودن مستندات ضروری و رعایت قوانین و مقررات برای صادرات مواد پلاستیکی به عراق. برای آشنایی بیشتر در این خصوص، قصد داریم در این مطلب به بررسی بیشتر جوانب مختلف صادرات پلاستیک به عراق بپردازیم.

مطالب مرتبط : شرکت صادرات به عراق

مراحل صادرات پلاستیک به عراق

در قدم اول باید از این موضوع درک کافی داشته باشید، که صادرات و واردات فرآیند ساده‌ای نیست! مثل هر مراوده بین‌المللی دیگر، نیاز به فراهم نمودن الزامات و رعایت قوانینی مختص به صادرات مواد پلاستیکی به عراق دارد. محصولاتی که قرار است به این کشور صادر شوند باید الزامات قانونی هر دو کشور را برآورده کنند و کیفیت محصولات نیز متناسب با انتظار بازار هدف باشد.

اما برای درک ساده‌تر این فرآیند، مراحل صادرات پلاستیک به عراق را می‌توان به چند مورد زیر خلاصه نمود:

 • بازاریابی، پیدا کردن مشتری و بررسی کامل در خصوص قیمت‌گذاری و سودآوری
 • کسب مجوزها و طی نمودن مراحل قانونی فرآیند صادرات پلاستیک به عراق
 • قیمت‌گذاری صحیح محصول برای صادرات
 • الصاق برچسب مشخصات محصول و قیمت به دو زبان انگلیسی و عربی بر رو محصول
 • اخذ کارت بازرگانی معتبر با نام صادر کننده
 • اخذ مجوزها و دریافت مدارک لازم برای صادرات به عراق
 • بسته‌بندی و کسب مجوز از سازمان بهداشت و استاندارد
 • تطابق محصول صادراتی با استانداردها و معیارهای کشور عراق و اخذ مجوز تایید
 • انجام امور گمرکی، شامل قرارداد، بیمه، گواهی بازرسی، تعیین ارزش گمرک و صدور فاکتور
 • انتقال وجه و ارسال کالا به عراق

عراق با اینکه کشوری نفت‌خیز است، اما به دلیل نداشتن زیرساخت‌های تولید مواد پلاستیکی نیاز به تامین این کالا از کشورهای دیگر دارد. اما برای موفقیت بیشتر در صادرات پلاستیک به عراق، هر دو طرف معامله باید درک درستی از قوانین و مقررات گمرکی و رعایت اصول صادرات داشته باشند. پس با در نظر گرفتن این موارد، فرآیند صادرات محصولات مدنظرتان به این کشور در مسیر هموارتری قرار خواهد گرفت.

صادرات محصولات پلاستیکی به عراق

صادرات محصولات پلاستیکی به عراق

مواد و محصولات پلیمری، امروزه در دنیا و در صنایع گوناگون از اهمیت بالایی برخوردار هستند و تامین این ترکیبات برای هر کشوری یک ضرورت محسوب می‌شود. کشور عراق نیز از این قاعده مستثنی نیست. از صنایع مختلف از ساختمان‌سازی گرفته تا صنایع پزشکی، تولیدی، خودروسازی و صنایع مختلف دیگر، نیاز به تامین محصولات پلاستیکی دارند. اما مهمترین مسئله در این خصوص داشتن درک درستی از نیاز و شرایط تبادل این کالا است.

کشور عراق به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی نزدیکی که در چند ساله اخیر با ایران داشته است. مطابق آمار اعلام شده، در حال حاضر حدود 30% نیاز عراق از طریق کشور همسایه یعنی ایران برآورده می‌شود که می‌توان گفت سهم قابل توجهی در میان دیگر رقبا است. این نیاز محصولات پلاستیکی شامل نایلون، بطری‌ها، ظروف یکبار مصرف، پروفیل، مواد اولیه صنایع و موارد دیگری هستند که از طریق صادرات محصولات پلاستیکی به عراق از ایران برآورده می‌شوند.

با توجه به هزینه‌های قابل قبول و نسبتا کم در صادرات و سودآوری این محصولات، گزینه‌ای جذاب برای بازرگانان ایرانی تلقی می‌شوند. اما از کجا شروع کنید؟ پیشتر در خصوص مراحل صادرات این مدل محصولات به عراق توضیح دادیم، اما برای آشنایی بیشتر با روند فرآیند صادرات این محصولات و مشاوره، می‌توانید با کارشناسان ما و با شماره 009647504288899 و یا از طریق ایمیل info@goldencreditco.com در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

صادرات ظروف پلاستیکی به عراق

توانمندی در تولیدات محصولات پلاستیکی در ایران بر کسی پوشیده نیست. صادرات ظروف پلاستیکی به عراق نیز در شرایط خوبی قرار دارد و بازرگانان هر در کشور در حال حاضر مراودات خوبی با یکدیگر برقرار نموده‌اند. کیفیت خوب ظروف پلاستیکی تولید شده در ایران به سمتی در حال گسترش است که به یک رقیب جدی برای دیگر کشورها در بازار عراق بدل شده است. اما مهم‌تر، توانایی برقراری ارتباط با مشتریان و بازرگانان این کشور است. پس در کنار کیفیت خوب تولید، باید نیاز بازار عراق را نیز در نظر داشت.

شرایط و قوانین صادرات پلاستیک به عراق

هر کشوری قوانین و مقررات مشخصی در خصوص ورود محصولات به بازارهایش دارد و کشور عراق نیز در این خصوص دستورالعمل‌های مشخصی تعیین نموده است. اما به صورت عمومی قوانینی نیز برای ارسال و انتقال کالا به این کشور وضع شده‌اند. اخذ مجوزهای ضروری، قرار دادن برچسب بر روی محصولات به زبان انگلیسی و عربی، کیفیت محصول، قیمت‌گذاری درست و رعایت مقررات گمرکی، از جمله مهمترین این شروط هستند. پس باید از این شرایط و قوانین صادرات ظروف پلاستیکی به عراق اطلاع کافی داشته باشید.

شرکت گلدن کردیت با سال‌ها تجربه در حوزه واردات، صادرات و تجارت بین‌الملل، به عنوان یکی از پیشگامان حوزه ترخیص کالا و صادرات انواع کالا به عراق، صادرات محصولات به اربیل عراق و ارتباط با بازارهای این کشور، در کنار شما خواهد بود. از جمله خدمات ما شامل موارد زیر هستند:

 • واردات مستقیم به عراق، ارایه خدمات ترخیص و واردات محصولات به عراق از منابع معتبر و تامین کالای مورد نیاز.
 • مشاوره تجاری، راهنمایی برای برقراری ارتباط با بازار عراق، مشاوره قوانین و مقررات، و ارایه راه‌کار برای بهبود تجارت.
 • پشتیبانی و مدیریت مالی و مالیاتی در کشور عراق.

برای مشاوره، همفکری و برقراری ارتباط با کارشناسان ما در خصوص صادرات این موارد به عراق و یا صادرات پلاستیک به اربیل عراق با شماره تماس 009647504288899 و یا از طریق ایمیل info@goldencreditco.com در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
ارسال پیام